מתנה נפלאה לאבא או אמא מזדקנים

מיטת בית חולים

כאשר ההורים שלנו מזדקנים ומתחילים להתקשות בהתנהלות היומיומית ברמה הפיזית הדבר גם פוגע בבריאות ובחוסן הנפשי שלהם ובתפיסה העצמית שלהם. הלילה יכול להיות אחד הזמנים היותר טובים ושקטים שלהם, זמן של מנוחה והתאוששות וצבירת כוחות. אך לעיתים הבעיות הגופניות מגיעות גם אל המיטה ופוגעת אפילו בזמן ההחלמה והשינה. הדרך הטובה ביותר להבטיח שהם יזכו לשינה טובה בלילות הארוכים היא לטפל בתנוחות השינה שלהם. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג זאת היא לשדרג את המיטה שלהם למיטה סיעודית משוכללת שמאפשרת להם שליטה מלאה בתנוחות השינה. מיטה סיעודית יכולה לאפשר לקשיש או לקשישה להתאים את תנוחות השינה שלהם לפי הכאבים או הבעיות שאיתם הם מתמודדים. בין אם מדובר בצורך לשפר זרימת דם לרגליים או לגב, הקלה על תעלות הנשימה ומניעת נחירות או פיזור לחצים שווה לאורך הגוף שמונע כאבי מפרקים או כאבי גב תחתון עם הקימה בבוקר.
אם כבר החלטתם להתקדם למיטה סיעודית אז כדאי לשקול מיטה סיעודית עם שליטה מרחוק. לפעמים שלט קטן שמאפשר שליטה בתנוחות המיטה כאשר אתם כבר ממש שוכבים על המיטה עצמה משדרג את חווית השינה ואת יכולת ההתאמה האידיאלית של המיטה לצרכיהם בכמה רמות. לא תצטרכו להאריך את התנוחה הנכונה עבורכם אלא להרגיש אותה ולבצע התאמות תוך כדי שכיבה.
כמובן שחשוב לבחור מיטה שתאפשר לא רק התכווננות חלקית כמו מיטות שמאפשרות רק את הרמת הפלג העליון לזווית מוגבהת אלא מיטה עם מכלול האפשרויות, כמו היכולת להגביה את הרגליים, תכונה קריטית כשמדובר באדם עם בעיות של לחץ דם או לאנשים הסובלים מהבעיות של כאבי גב תחתון. לא כדאי לחסוך את הכמה שקלים בשלב זה ולוותר על אפשרויות שישדרגו את איכות החיים פי כמה וכמה.
תכונה נוספת שכדאי לשקול אם כי היא פחות קריטית בישראל היא היכולת להתקין מזרן מחומם. מזרן מחומם לאנשים הסובלים מכאבי גב ופרקים, במיוחד בחורף, יכולה להוות אלטרנטיבה מדהימה להמון אמבטיות חמות, כריות חימום או משככי כאבים. אך מדובר בישראל בכשלושה חודשים ממש קריטיים בשנה ולכן אני לא מציין תכונה זו כתכונה קריטית כמו אלו שציינתי לעיל. אם יש את האפשרות אז כדאי כבר ללכת על מזרן עם אפשרות חימום אך לא בכל מחיר