מותגים מובילים של מיטות סיעודיות ומיטות מתכווננות

כיום ניתן למצוא לא מעט יצרני מיטות מתכווננות איכותיות ונוחות לשימוש ובמחירים סבירים: טמפור פדיק, ספרינג איר, סילי, קרפטמטיק ועוד. כל החברות הללו ידועות במיטות המתקדמות והאיכותיות שלהן וניתן להשיג את מוצריהן באתרי אינטרנט רבים ובחנויות שונות. חברת קראפטמטיק לדוגמה מכרה במשך מעל לשלושים שנות פעילותה מעל לשמונה מאות אלף מיטות בכל רחבי העולם. המיטות של קראפטמטיק ידועות באפשרויות הרבות שהן מספקות למשתמשים שלהן החל מכיוונון פשוט ועד למנגנוני עיסוי המוטמעים בתוך המיטות. המיטות אמורות לסייע לטיפול בבעיות בריאותיות שונות החל מבקעים, בריחת שתן, נפיחות ברגליים, בעיות שינה, כאבים כרוניים, דלקת פרקים, דימנציה, צרבת ודלקת שרירים.

יצרנית המיטות המתכווננות סליפ קומפורט מתמקדת בעיקר בשני סוגים של מיטות מתכווננות ובמגוון אפשרויות מוגבל יותר ברמה הטיפולית אך בגדלים וצורות שונות של מזרנים החל ממזרן דאבל קינג סייז, דאבל קווין סייז, קינג סייז רגיל וקווין סייז רגיל כאשר כל אחד מהמזרנים זמין בתצורה של קצף לטקס, ויסקו, קצף המסוגל לזכור את תנוחות השינה המעודפות ודגמים נוספים.

חברת המיטות השלישית היא חברת סילי המייצרת אביזרי עזר בסיסיים לשינה ומזרנים למיטות מתכווננות. חלק ממוצריה זמינים לקהל הרחב וחלקם רק לארגונים סיעודיים או בתי אבות או בתי חולים. לחברה גם ליין מוצרי יוקרה אשר נועדו לספק חוויות שינה משודרגות ובאיכות אחרת לחלוטין.
חברת המיטות המתכווננות טמפור פדיק ידוע בעיקר בזכות מזרן הקצף ויסקו, המכונה גם מזרן נאס"א. מזרן קצף זה הוא בעל תכונות זיכרון אלסטיות המאפשרות לו להתאים לצורה של האדם השוכב עליו ולטמפרטורת הגוף של אותו האדם. המוצר נמכר ביותר מ -60 מדינות ברחבי העולם ונחשב לאחד מהמוצרים פורצי הדרך בכל הקשור לאיכות שינה וליחס למוצרים ואביזרים מסייעי שינה. חברה נוספת היא חברת ספרינג אייר המייצרת בסיסים מתכווננים למיטות הכוללים את פעולת הקומפורט המוכרות של Reach ו- Ovation. בסיסים אלה עוזרים להקל על הלחץ בגב ולשיפור זרימת הדם. הם מיועדים להזזה באמצעות שלט רחוק המאפשרת לרוב גם שליטה במזרנים עצמם ולא רק במיטה. השלטים לרוב גם מאפשרים תכנות של הגדרות ספציפיות למצבי שינה שונים.