בעל חיים זו מתנה

לתת לילד לגדול עם בעל חיים זה לתת לו מתנה לכל החיים. ילד מקבל חבר שמיידית מקבל אותו ואוהב אותו ללא תנאי, רוצה תמיד לשחק איתו ובדר:כ מסתכל עליו כגדול וחשוב. זוהי הרגשה נהדרת לילד או ילדה שאולי מרגישים קטנים מול המבוגרים, מול מסגרות ולעיתים גם מול ילדים אחרים. הכלב, החתול, האוגר או כל בעל חי שיהיה איתו גם כשחברים שלו גרמו ךלוו לעצב או שקיבל ציון נמוך במבחן. בעלי חיים דוחקים בילדים להיות עבורם המבוגרים ומקדמים אותם. מלמדים אותם להתנהג בעדינות, בחמלה, ובאחרית כמו למשל להוריד כלבים לטיול או להבריש את החתול, לדאוג לצרכיהם מעל לשלהם ולתת להם אהבה.

לגדל חבר פרוותי, מכל סוג שהוא, גורם לילד לפתח חמלה ואמפתיה לכל היצורים החיים ובה בעת, לנסוך בו ביטחון עצמי ומנהיגות. הוא רואה בעיניו של החבר הפרוותי אמונה שלמה ביכולתו ואישיותו. בעלי חיים הם מתנות עבורנו, מתנות המלמדות אותנו לתת, להעניק ולאהוב.

כשהייתי קטנה, אני זוכרת שהבטתי בפליאה בקטנטן ששמו לי על הידיים והרגשתי פרץ של התרגשות וחיבה. אנחנו נהיה חברים, ידעתי זאת בוודאות באותו הרגע. מה פשר הקשר המיוחד שיש בין ילדים קטנים לבעלי חיים? לילדים קטנים וגם לבעלי חיים יש גישה דומה לבני אדם. הם לא מבחינים בצורה או בדמות עצמה. לא משנה להם איך הוא נראה וכל ההגדרות של החברה. הם קולטים את האנרגיה של האדם, את הפנימיות והלב שלו הם מגיבים אליו. בלי מילים. הם מבינים אחד את השני וחיים כל-כולם ברגע הזה. לשחק, להנות, לאהוב. כשילד ובעל חיים נפגשים זה כמו להפגיש יחד שני יצורים שנועדו זה לזה. כאשר הילד גדלים בחברתם, ברור לגמרי שהם יהפכו למתבגרים שהחברים שלהם יהיו יקרים להם כבני משפחה. חבר פרוותי הוא מתנה לחיים ושמחה לכל המשפחה.