איך לבחור עדשות מגע?

לא מעט ישראלים כיום חובשים משקפיים, ישנם אפילו מחקרים המראים כי בני העשרים כיום מגיעים לכמעט *50 אחוזים בחובשי המשקפיים. מומחים זוקפים טענה זו בזכות המסכים ומה שהם מכנים "דור המסכים". אך יחד עם דור המסכים ישנם לא מעט בני אדם אשר סובלים מבעיות ראיה וחובשים משקפיים לרוב, אבל כיום תוכלו למצוא פתרונות קלים ומגוונים עבור בעיות קוצר הראיה שלכם מבלי "לסחוב" אתכם משקפיים לכל מקום. כיום תוכלו להנות ממגוון רחב של עדשות מגע, אשר יכולות לעזור לכם להטיב עם קוצר הראיה שלכם וגם לעזור לכם להרגיש ביותר נוחות.

אז איך בעצם צריך לבחור עדשות מגע?

מה המטרה של עדשות המגע

בדיוק כמו בכל טיפול שאליו נגיע נרצה לפתור בעיה אשר מטרידה אותנו, אפשר להמשיל את זה לטיפול פסיכולוגי או אפילו כאשר אנחנו הולכים אל רופא המשפחה, יש לנו איזה שהיא טענה או בעיה ואנו מצפים לפתרון. אבל כאשר אנחנו מדברים על בעיות של בעיות ראיה ישנם כמה סוגים, ולכן יש להתאים גם את עדשות המגע אל הבעיות ממנה אתם סובלים. הראשונה שבהם הוא אסטיגמטיזם, והוא קורה כאשר קרני שמש שפוגשות את קרנית העין מתפזרות בין שתי נקודות ולא מתמקדת בנקודה אחת כמו שאמור להיות. המרחק שנוצר בין אותן נקודות נקרא צילינדר, תוכלו לפתור אותה על ידי עדשות מגע צילינדר.  התופעה השנייה שיכולה שעדשות מגע יכולות לשמש עבורכן היא קוצר ראיה, תופעה זו בעצם גורמת לחוסר פיקוס למרחק. גם בעיה זו תוכלו לפתור על ידי עדשות מגע מותאמות. התופעה השלישית והאחרונה היא רוחק ראיה, אשר גורמת לחוסר פוקוס כללי של המערכת האופטית. תופה זו גם היא יכולה להפתר על ידי עדשות מגע.

סוגי עדשות מגע

עדשות מגע היברידיות

מקרים מיוחדים של צילינדר גבוהה או קרניות לא סדירות, תוכלו להשתמש בעדשה היברידית המורכבת גם מעדשה רכב מסיליקון וגם מעדשה קשה מפסלטיק. עדשה זו נוחה להרכב וזמן ההסתגלות אליה לרוב יהיה קצר.

עדשות הידרוג'ל רכות

עדשות אלו עשויות חומר פלסטי רך והוא נקרא הידרוג'ל, אשר מתאים את עצמו לקרנית העין והן גם דקות מאוד. עדשות אלו נחשבות לותיקות יחסית וקיימות בשוק עדשות המגע קרוב ל50 שנים.

עדשות סיליקון רכות הידרוג'ל

עדשות אלו מורכבות גם מסיליקון וגם ממים, ותרכובת זו מאפשרת להן להיות נושמות יותר ומוסגלות להיות בשימוש למשך זמן רב יותר מעדשות אחרות. כיום סוג זה של עדשות נחשב לאחד הפופולריים בקרב חובשי העדשות.

עדשות קשות נושמות

אלו עשויות מחומר הנקרא GP  והוא לחומר מאוד נושם, יחד עם זאת עדשות אלו מתאימות למקרים קיצונים יותר כמו צילינדר גבוהה, קרניות לא סדירות ועוד. מכיוון שהחומר הוא מעט פלסטיק הוא נותן לעדשה הרגשה "קשה" יותר והן יכולות להיות לא נעימות בהתחלה. לקריאה נוספת – https://www.makorrishon.co.il/news/96987/