משתלות מובילות בישראל

האוויר שאותו אנחנו נושמים מושפע מלא מעט חומרים, ריחות וזיהומים שונים הנישאים יחד איתו אל עבר האף שלנו ואל הבית שלנו. איכות האוויר יכולה להשפיע באחת גם על יכולת קוגניטיביות שלנו וגם על מצבנו הבריאות, אי לכך בשנים האחרונות אפשר לראות מודעות גבוהה הרבה יותר ביחס לצמחים ופרחי נוי שונים. התופעה הזו ככל הנראה משתלבת עם כך שברוב המרפסות תוכלו למצוא היום פרח או עציץ מסוג כזה או אחר, ועם הגיון שהולך וגדל והמודעות גם בחירת העציצים אמורה להיעשות בצורה משכילה ועניינית. לכן יצאנו לברר היכן תוכלו למצוא את המשתלות המובילות בארץ ומה תוכלו למצוא בהן?

משתלה באזור השרון

אחת מהמשתלות שתוכלו למצוא באזור השרון והוותיקה מבניהם היא לא אחרת מאשר משתלת מלצר, אשר הוקמה בסוף שנות השבעים ומשתרעת כיום על פני 38 דונמים ובעלת 950 סוגים שונים של צמחים. במשתלת מלצר תוכלו למצוא צמחים רב שנתיים, עצי נוי, שיחים מטפסים ועוד מגוון רחב של שתילים שונים. במשתלה תוכלו לקנות בכמות פרטית או בקמות סיטונאית ואת משתלת מלצר תוכלו למצוא ברחוב המייסדים 18 כפר ידידיה. בהוד השרון תוכלו למצוא את "גרדן ביוטי" שלה רפרטואר של 15 שנים בתחום הצמחים והשתילים, אותה תוכלו למצוא ברחוב "הנחל 1 הוד השרון" שם תבלעו אל תוך ג'ונגל מלא עצי זית, רקפות, עצי נוי ורקפות ייחודיות.

משתלות במרכז וצפון הארץ

בתל אביב ישנה משתלה אחת שנמצאת בשוק הכרמל, בשולי השוק הכרמל שם תוכלו למצוא את החנות הראשית של משתלת "משתלה אורבנית" על רחוב דניאל 27. המשתלה שהוקמה על ידי אלירן בן יהודה, מלאה בתוכה בכל טוב שם תוכלו למצוא תבלינים וירקות, צמחי אוויר, כלי שתילה, זרעים ופקעות ועוד מגוון מרשים של פרחים וסוגי שתילים. לחנות יש סניף נוסף צמוד לשער 7 של הדיזנגוף סנטר. המשתלה הבאה היא אחת מהוותיקות בארץ והיא הוקמה בסוף שנות השלושים של המאה הקודמת והיא עונה ל"שם משתלת עין המפרץ". אבל שהשם לא יבלבל אתכם, שם תוכלו למצוא החל מדשא, עצים מטפסים, ירקות ואפילו צמחים מושכי פרפרים ומספר גדול של כלים לגינון, הדברה ועוד.