עורך דין פינוי בינוי מתמחה גם בעסקאות של דירות חדשות?

התחדשות עירונית הינה אחד מהכלים המשמעותיים כיום ל"אוורר" שוק הנדל"ן בישראל ובעולם בכלל, את הפרויקטים של התחדשות עירונית ניתן לראות החל מיישובים בדרום הארץ, במרכז וגם בצפון. פרויקטים אלו נעים דרך מספר אנשי מפתח, לרבות דיירי הבניינים אך יחד איתם גם לא מעט אנשי מקצוע האמונים שהפרויקטים אכן יצאו אל הפועל. כחלק מאותם אנשי מקצוע נמנים בין היתר גם עורך הדין, שאמור לבצע פעולות רבות הן בצד של הדיירים והן בצד של היזמים. ולמרות חשיבותו של עורך הדין, נשאלת השאלה האם עורך דין העוסק בפינוי בינוי, מתמחה גם כן בעסקאות של דירות חדשות?

תפקידו של עורך דין בפינוי בינוי

כמו שציינו מעל תפקידו של עורך דין בפרויקטים של התחדשות עירונית הינו הכרחי וגם כן בפרויקטים שונים בדמות פינוי ובינוי. ראשית חשוב לזכור כי בפרויקטים כדוגמת פינוי בינוי, הדיירים מעבירים את הנכסים שלהם לידיו של היזם, על כן לדיירי הבניין מומלץ שיבחרו עורך דין המתאים על כולם. שנית חשוב להכיר גם כן כי יתכנו עיכובים, יתעוררו סוגיות משפטיות אל מול משרדים ממשלתיים כמו מס הכנסה, מנהל מקרקעין ועוד. יחד עם כל אלו עורך דין המתמחה בפינוי בינוי, יעזור להבהיר בצורה שקופה עד כמה שניתן את החוזה שבין הדיירים אל בין היזמים ולהציג בפניהם את כדאיות העסקה. בכל הקשור לייצוג של היזם, עורך דין יהווה נציג עבור היזם ויפעל על מנת לייצג את האינטרסים שלו. חשוב לדעת כי עורך דין של היזם איננו יכול להיות במקבי לעורך הדין של הדיירים.

עורך דין פינוי בינוי בעסקאות חדשות

עורך דין המתמחה בפינוי בינוי אמור להתמחות בדיני מקרקעין, משמע היא שהוא אמור גם להכיר דינים נוספים ולא רק כאלו הנוגעים לפרויקטים של התחדשות עירונית. החל משווי המס שיש לשלם על דירה חדשה, פרמטרים שונים בחוזה המכירה ועד לייצוג במקרים משפטיים כמו רשלנות בבנייה, עיכובים שונים ועוד. מומלץ להכיר כי עמלת עורך הדין במעמד של קניית דירה חדשה, נע בין 0.5(+-) משוויה של העסקה.